Ünvanlar ve UKD Yazdır

ÜNVANLAR 

 jedichess.jpg GÜMÜŞ FİL                  1200 UKD

GÜMÜŞ AT                   1100 UKD

BEYAZ PİYON              1000 UKD
 

Beyaz Piyon 

    Türkiye Satranç Akademisi’nin internet ortamında verdiği derslerden birinci bölümü başarıyla tamamlayan sporcularımız, eğer isterlerse, TSF Başkanı Gülkız Tulay imzalı, “Beyaz Piyon” unvanı ile 1000 UKD derecesine ulaştıklarını gösteren özel diplomalarını alabilecekler.

Gümüş At

    Satranç Akademisi’nin ikinci bölümünü başarıyla tamamlayarak 1100 UKD derecesine ulaşan sporcularımız ise, eğer isterlerse, “Gümüş At” unvanını taşıyan özel diplomalarını yine TSF Başkanı Gülkız Tulay'ın imzası ile alabilecekler.

Gümüş Fil 

    Türkiye Satranç Akademisi’nin üçüncü bölümünü başarıyla tamamlayan sporcular da 1200 UKD derecesine ulaştıklarını ve bundan böyle “Gümüş Fil” unvanı taşımaya hak kazandıklarını gösteren özel diplomalarını yine TSF Başkanı Gülkız Tulay'ın imzası ile birlikte alabilecekler.

 

 

UKD SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR

UKD hesaplamaları artık aylık periyotlarla yapılacaktır. Aylarının ilk haftasına yeni ukd listesi yayınlanacaktır.

Buna göre;

1. Turnuvanın yapıldığı İlin, İl temsilciliği tarafından Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine e-posta yoluyla ulaşan her "Turnuva paketi" (Ayrıntılı bilgi için tıklayınız) ukd hesaplamaları için incelemeye alınır. 

2. UKD Hesaplamalarına alınması uygun görülen yarışmaların ön hesaplamaları yapılır ve gelecek olan itirazlar için "Turnuva Askı Listeleri" bölümünde ilan edilir. 

3. UKD askı listesinde yer alan yarışmaların askıda bekleme süresi "en az" 5 gündür. Her ayın 25 inden sonra ukd hesaplamasına gönderilen turnuvalar, hesaplamayı bekleyen turnuvalar bölümüne alınır. Ay sonunda ilan edilen güncel UKD listesine göre güncellenerek askı listelerine alınan turnuvalar sonraki ayın UKD puan listesine dahil edilir. 

4. Türkiye Satranç Akademisinden elde edilen UKD puanları Akademi Askı listesinde yer alır 

5. Her ayın ilk günü sisteme dahil edilecek asiı listesindeki yarışmalar ve Satranç Akademisi Puanları mevcut olan ukd listesine yansıtılır ve "Güncel UKD Listesi"&nbsp9ilan edilir. 

Gönderilecek olan yarışmalarda; 
- Lisans numarası eksik bir sporcu bulunuyorsa, 
- Yarışma yönergesinin "ukd hesaplama prosedürü"ne uymaması durumunda söz konusu yarışma, ukd hesaplamalarına alınmayacaktır. 

 
< Önceki   Sonraki >
Türkiye Satranç Federasyonu © 2022